GEOCACHING- ZAPRASZAMY DO ZABAWY

Zakończył się projekt realizowany na terenie Lokalnej Grupy Działania Kłodzka Wstęga Sudetów, który dotyczył cyklu szkoleń z dziedziny GEOCACHINGU. W ramach projektu zostało zamontowanych na terenie gmin: Stronie Śląskie, Lądek-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka oraz Międzylesie 50 skrzynek GEOCACHINGOWYCH. Geocaching to gra terenowa użytkowników GPS polegająca na poszukiwaniu "skarbów" ukrytych przez jej innych uczestników. Poszukiwane skarby, tzw. skrzynki to odpowiednio zabezpieczone, wodoszczelne pojemniki zawierające drobne upominki oraz dziennik, w którym kolejni znalazcy odnotowują swoje odkrycia.
Montaż skrzynek to zwieńczenie cyklu szkoleń z dziedziny GEOCACHINGU, które zorganizowane zostało w czerwcu tego roku. Dzięki dużemu zaangażowaniu i determinacji uczestników skrzynki zostały zamontowane w najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejscach w w/w gminach. Montaż skrzynek jest jedną z form promocji atrakcji turystycznych regionu, uczestnicy szkolenia swoje skrzynki zamieścili w takich miejscach jak pomniki przyrody, muzea, punkty widokowe, zabytkowe budowle itp. Aby wziąć udział w zabawie należy zarejestrować się na stronie www.geocaching.pl lub www.opencaching.pl. Po rejestracji można zarówno zakładać nowe skrzynki jak i znajdować już zamontowane. Jest to czynność stosunkowo prosta jednakże warto zapoznać się wcześniej z regulaminem, który dostępny jest na stronie, w celu uniknięcia błędów. Do zabawy konieczny jest odbiornik GPS, można tez używać telefonów posiadających aplikację GPS.

Zapraszamy do doskonałej zabawy, którą można kontynuować na terenie całej Polski a także wyjeżdżając poza granice naszego kraju. Geocaching to forma czynnego wypoczynku, w trakcie którego uczestnicy poznając atrakcyjne miejsca, zapoznają się z kulturą zwiedzanego regionu, jest to doskonała forma spędzania wolnego czasu, skierowana w szczególności do rodzin z dziećmi. Szukając skrzynek można poruszać się pieszo, rowerem, motocyklem oraz autem, wiek nie ma znaczenia, najważniejsze są chęci oraz pasja, która pozwoli nam uatrakcyjnić swój czas wolny.

Do zobaczenia na szlaku w poszukiwaniu skrzynek.

Lista nowo założonych skrzynek:XLSlista-skrzynek[1].xls

Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim
tel.: +48 74 8143 205 | fax: +48 74 8143 242 | e-mail:
Statystyka: 1034 | 37444 | 2262305
Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności