SPOTKANIE Z PISARZAMI W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Dnia 05.12.2013 r. klasy trzecie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu Śląskim wraz ze swoimi paniami nauczycielkami  przybyły do Biblioteki Miejskiej na audycję pt. „ W kuluarach opowieści”. Gośćmi spotkania byli pani profesor Joanna Papuzińska oraz ilustrator pan Maciej Szymanowicz.  Opowiadali o książkach pt. „Asiunia”„Mój tato szczęściarz”, które ukazują okrucieństwo wojny widziane oczyma 5-letniej dziewczynki.
 Kolejnymi pisarzami byli Małgorzata Strękowska – Zaremba i pan Paweł Beręsewicz.  Autorka mówiła m.in. o książce „ Złodzieje snów”-  poruszającą trudną tematykę, jaką jest rozwód rodziców i dramat dziecka z tym związany. Natomiast pan Beręsewicz przedstawił m.in.  swoją wzruszającą książkę pt.” Czy wojna jest dla dziewczyn” , która (podobnie jak książki pani Papuzińskiej) została wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dzieci po raz pierwszy miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarzami przeprowadzonym w ten ciekawy sposób. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali ciekawych historii opowiadanych przez gości, angażowali się w dyskusję zadając pytania. Spotkanie wzbudzało w zgromadzonych rozmaite uczucia od uśmiechu, zdziwienia  do  wzruszeń oraz refleksji na temat przeszłości (zwłaszcza, kiedy pani Papuzińska opowiadała o tragizmie wojny i swoich marzeniach , kiedy była małą dziewczynką).  Fotorelacja Ala Witczak.

 

 

Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim
tel.: +48 74 8143 205 | fax: +48 74 8143 242 | e-mail:
Statystyka: 595 | 30481 | 2307127
Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności