"JAK BAL TO BAL" CZYLI SYLWESTROWA GALA OPEROWO-OPERETKOWA W CETIKU - ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy na "Jak bal to bal" czyli Sylwestrowa Gala Operowo-Operetkowa w CETiKu

29 grudnia w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim zabrzmią czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, czyli najsłynniejsze kompozycje operowe i
operetkowe z oper V. Belliniego, J. Offenbacha, L. Debilesa, G. Verdiego, G. Gershwina oraz operetek F. Lehara i I. Kalmana.
Sprawcą tego wyjątkowego wydarzenia będzie Sonotrio Ensemble.

Sonotrio Ensemble to międzynarodowa grupa młodych artystów operowych: Agnieszka Drożdżewska (Wrocław), Izabela Strzelecka (Wrocław), Barbara Spitzer (Wiedeń), Anna Wilczyńska (Wrocławia), Ivo Michl (Praga) i Mateusz Myrlak (Warszawa). Towarzyszy im pianista Janusz Witold (Wrocław).
Artyści są reprezentantami starej włoskiej szkoły śpiewu bel canto (wł. piękny śpiew). Dbają nie tylko o perfekcyjne wykonanie wokalne - równie istotnymi elementami ich przedstawienia jest gra aktorska, jego dramaturgiczny przebieg i sceniczny anturaż.
Członkowie grupy występują regularnie na deskach najważniejszych scen muzycznych Europy, tak jak Narodni Divadlo w Pradze czy Opera Kameralna w Warszawie.

Na koncercie usłyszmy i zobaczymy sceny z oper: „Traviata” Giuseppe Verdiego, „Opowieści Hoffmana” Jacquesa Offenbacha, „Capuletti i Montecchi” Vinceza Belliniego, „Lakme” Leo Delibesa, „Porgy and Bess” George’a Gershwina, a także operetek „Księżniczka czardasza” i „Hrabina Mariza” Imre Kalmana oraz „Giuditta” i „Wesoła wdówka” Franza Lehara.

29 grudnia 2012r. godz. 19.00
Cena biletu to 25 PLN.
Bilety kupić można od 10 grudnia w biurze Centrum od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

SONOTRIO.jpeg

Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim
tel.: +48 74 8143 205 | fax: +48 74 8143 242 | e-mail:
Statystyka: 1226 | 37636 | 2262497
Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności