KONCERT ZESPOŁU "POR FIESTA" W KAPLICY ŚW. ONUFREGO W STRONIU ŚLĄSKIM

8 kwietnia 2018 r. (niedziela) o godz. godz. 16.00 w Kaplicy św. Onufrego w Stroniu Śląskim na zakończenie XXI KŁODZKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO G I T A R I A D A odbędzie się „Finałowe flamenco” koncert zespołu „Por Fiesta” w składzie Jakub Niedoborek (gitara), Jakub Polanowski (śpiew), Katarzyna Arbaczewska-Matys (taniec). Wstęp wolny!

Zespół flamenco Por Fiesta powstał w 1998 roku. Zadebiutował w tym samym roku recitalem podczas Międzynarodowych Spotkań Gitarowych. Dziś koncertuje na terenie całego kraju, występuje w radio i telewizji.
Czerpiąc z surowego nurtu puro flamenco, nie stroni zarazem od współczesnego brzmienia, starając się zaspokoić oczekiwania słuchaczy różnego typu. Stąd też wśród dokonań zespołu znajdują się zarówno koncerty kameralne, jak i imprezy rozrywkowe.
Jest to możliwe dzięki szacunkowi, jakim członkowie zespołu darzą flamenco. Ta piękna i stara sztuka, mimo iż pochodzi z odległej nam Andaluzji, w interpretacji Polaków nie traci nic ze swojej wartości. O jej powodzeniu decyduje bowiem wrażliwość, temperament i żywiołowość – atrybuty, których artystom z zespołu Por Fiesta nie brakuje.
Katarzyna MATYS-ARBACZEWSKA - Tancerka i instruktorka tańca flamenco.
Jakub NIEDOBOREK -  Wyjątkowo wszechstronny gitarzysta, obdarzony czarującym brzmieniem. Jakub POLANOWSKI - Najlepszy flamencowy śpiewak polskiego pochodzenia. Od ponad piętnastu lat zgłębia tajniki andaluzyjskiej kultury, śpiewając flamenco w całym kraju.

FGFGFGFGFGF.jpeg

PDFPor Fiesta Trio.pdf

Arbaczewska Katarzyna.jpeg   Duo.jpeg   Duo1.jpeg   Jakub Niedoborek.jpeg   Jakub Polanowski.jpeg   Trio1.jpeg   Trio2.jpeg  

Trio.jpeg
 

Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim
tel.: +48 74 8143 205 | fax: +48 74 8143 242 | e-mail:
Statystyka: 451 | 30337 | 2306983
Projekt i realizacja: © 2011-2018 netkoncept.com - skycms
Polityka prywatności